...Pondělí 15. 11. 2010

Francouzský institut Praha, kinosál, Štěpánská 35, Praha 1

Mezipatra uvádějí a Inventura vás zve:
16.00 Get Bent: Film na křižovatce homosexuality a postižení
Klipy vybral a prezentuje Lawrence Carter-Long, zakladatel, The disTHIS!
Film Series

„Bent“ (ohýbaný) se používá v britském slangu pro homosexuála. Slovo se taky celkem doslovně používalo pro lidi s tělesným postižením. Lawrence Carter-Long vám ukáže, jak některé filmy odvážně propojují témata homosexuality a postižení, což může šokovat, ale i poučit publikum. Přitom probere otázky jako: proč je tolik homosexuálů v britském hnutí za práva lidí s postižením? Je pro lidi s postižením snadnější přiznat, že jsou homosexuální? Mají lidé s postižením sex? A co teprve ti homosexuální?

Lawrence Carter-Long prozkoumá možnosti filmu jako média, které nám může pomoct najít odpovědi na tyto otázky.


TaKavárna,
Na Topolce 2, Praha 4, http://www.takavarna.cz/

16.00 - 19.00 Hudební workshop Williama Longdena "Joy of Sound"

Inkluzivní hudební workshop v bezbariérovém prostoru TaKavárny vedený významným britským hudebníkem a terapeutem Williamem Longdenem, zakladatelem stejnojmenné neziskové organizace. William Longden posledních deset let rozvíjí lidi s postižením pomocí práce s hlasem, dechem a hraní na tradiční i netradiční hudební nástroje. Je též autorem několika desítek speciálně vyrobených hudebních nástrojů, díky nimž mohou hrát i lidé, kteří by si vzhledem ke svému postižení jinak zahrát nemohli. Od roku 2000 se inkluzivních workshopů Joy of Sound zúčastnilo více než 12 000 lidí, s postižením i bez něj, v několika evropských zemích. Průvodci workshopem využívají nejrůznější techniky: poslouchání, pozorování, zrcadlení, reflektování, hledání hladkých tónů, pracují s rytmem i zvukem hlasu. Součástí každého workshopu jsou skupinové improvizace, které vždy začínají a končí tichem.

Hudební workshop Joy of Sound je určený všem lidem, kteří pracují v pomáhajících profesích, i jejich klientům, pedagogům i jejich studentům a v neposlední řadě všem rodičům i jejich dětem. Věk nerozhoduje.

Máte-li, vezměte hudební nástroje s sebou!

Vstupné: pracující 300,- Kč; studenti 200,- Kč;
ZP, ZTP, ZTP/P 50,-
Informace: Otto Kouwen; otto@inventura.orgtel: 724 157 731Pátek 19. 11. 2010

Experimentální prostor Roxy/NoD, Dlouhá 33, Praha 1, http://nod.roxy.cz

10:30 – 13:00 Hudební workshop Williama Longdena 
"Joy of Sound"
Inkluzivní hudební workshop vedený významným britským hudebníkem a terapeutem Williamem Longdenem, zakladatelem stejnojmenné neziskové organizace. William Longden posledních deset let rozvíjí lidi s postižením pomocí práce s hlasem, dechem a hraní na tradiční i netradiční hudební nástroje. Je též autorem několika desítek speciálně vyrobených hudebních nástrojů, díky nimž mohou hrát i lidé, kteří by si vzhledem ke svému postižení jinak zahrát nemohli. Od roku 2000 se inkluzivních workshopů Joy of Sound zúčastnilo více než 12 000 lidí, s postižením i bez něj, v několika evropských zemích. Průvodci workshopem využívají nejrůznější techniky: poslouchání, pozorování, zrcadlení, reflektování, hledání hladkých tónů, pracují s rytmem i zvukem hlasu. Součástí každého workshopu jsou skupinové improvizace, které vždy začínají a končí tichem.

Hudební workshop Joy of Sound je určený všem lidem, kteří pracují v pomáhajících profesích, i jejich klientům, pedagogům i jejich studentům a v neposlední řadě všem rodičům i jejich dětem. Věk nerozhoduje.

Máte-li, vezměte hudební nástroje s sebou!

Vstupné: pracující 300,- Kč; studenti 200,- Kč
; ZP, ZTP, ZTP/P 50,-
Informace: Ilona Labuťová; ilona@inventura.org; tel. 721 967 619


Francouzský institut v Praze, Štěpánská 35, Praha 1, www.ifp.cz

18:00 Večer na téma Art brut
Přestože je Japonec Kunizo Marsumoto negramotný,vynalezl nádherné, tajemné písmo. I kdyžh o společnost považuje za outsidera, je Američan George Widener schopen udržet v paměti události minulých 1500 let a vepsat i vzdálenou budoucnost do svých „magických čtverců“ z papírových ubrousků. Zatímco byl Čech Zdeněk Košek označen za blázna, řídil prostřednictvím svých grafických diagramů počasí na celé planetě. Géniům pohybujícím se mimo normy je věnován celovečerní film Rouge ciel francouzského režiséra a sběratele art brut Bruna Decharma. Koláž z jejich portrétů, historických exkurzů a reflexí teoretiků, filozofů, psychoanalytiků i galeristů nabourává naše způsoby myšlení a drtí zažité představy o umění a jeho estetických kánonech.
Po projekci bude následovat debata s autory filmu a dvěma účinkujícími: tvůrcem Zdeňkem Koškem a teoretikem Manuelem Anceau.Sobota 20. 11. 2010

MeetFactory - divadelní sál, Ke Sklárně 3213/15, Praha 5
http://meetfactory.cz/

10:00 - 17:00 Workshop Koerta Dekkera
Koert Dekker je jedním ze světově nejuznávanějších umělců pracujících s lidmi s mentálním hendikepem v divadelní oblasti. Divadlo Maatwerk, které vede, se stalo za dobu své existence etalonem kvality v této oblasti. Koertu Dekkerovi jde zejména o vytváření svébytných představení, ve kterých jsou možnosti herců využívány k tomu, aby nenapodobovaly standardní divadlo, ale aby vytvářely nové umělecké kvality. Během tohoto sedmihodinového workshopu představí možnosti a limity své práce a podělí se s účastníky o způsob, jakým pracuje s lidmi s mentálním hendikepem.

Vstupné: 800,- Kč
Informace: Ilona Labuťová; ilona@inventura.org; tel. 721 967 619

zpět   |   nahoru   |   domů

Newsletter

Chci dostávat novinky
z www.normalfest.cz

Vaše e-mailová adresa:Sponzoři:

 
 


Mediální partneři: 


Partneři:
Pořádá:


 

 
 
admin  |   Všechna práva vyhrazena / © 2010 INVENTURA o.s. / realizace nextWEB