Experimentální prostor Roxy/NoD, Dlouhá 33, Praha 1
www.roxy.czPátek 19.11.2010

 
10:30 – 13:00 Hudební workshop Williama Longdena
Inkluzivní hudební workshop vedený významným britským hudebníkem a terapeutem Williamem Longdenem, zakladatelem stejnojmenné neziskové organizace. William Longden posledních deset let rozvíjí lidi s postižením pomocí práce s hlasem, dechem a hraní na tradiční i netradiční hudební nástroje. Je též autorem několika desítek speciálně vyrobených hudebních nástrojů, díky nimž mohou hrát i lidé, kteří by si vzhledem ke svému postižení jinak zahrát nemohli. Od roku 2000 se inkluzivních workshopů Joy of Sound zúčastnilo více než 12 000 lidí, s postižením i bez něj, v několika evropských zemích. Průvodci workshopem využívají nejrůznější techniky: poslouchání, pozorování, zrcadlení, reflektování, hledání hladkých tónů, pracují s rytmem i zvukem hlasu. Součástí každého workshopu jsou skupinové improvizace, které vždy začínají a končí tichem.
Hudební workshop Joy of Sound je určený všem lidem, kteří pracují v pomáhajících profesích, i jejich klientům, pedagogům i jejich studentům a v neposlední řadě všem rodičům i jejich dětem. Věk nerozhoduje.
Vstupné: pracující 300,- Kč; studující 200,- Kč


19:00 Závěrečný večírek Normálního festivalu s interaktivním představením Divadla Inventura na téma Malý princ a DJ´s Radia Wave
Vstupné 90 Kč na celý večer

Celý závěrečný večírek se ponese v duchu divadla, filmu a hudby. O první jmenované se postará soubor divadla Inventura, o druhé nejnovější inventurní film o předvolebním boji a hudební části se ujmou progresivní DJ’s Radia Wave. Během celého večera bude možné sledovat ve speciální instalaci vybrané filmy z celého Normálního festivalu a prohlédnout si na míru sestavené obrazové instalace výtvarných a fotografických art brut děl.


Divadlo Inventura
Divadlo Inventura má vizi stát se prvním profesionálním divadelním souborem herců a hereček s mentálním hendikepem v České republice. Inspiruje se podobnými projekty v zahraničí, s nimiž Inventura dlouhodobě spolupracuje (slovenské Divadlo z Pasáže, polské Teatr troche inny, maďarské divadlo Baltazar, německé divadlo Ramba Zamba) a které jsou v okolních zemích etablovanými profesionálními divadelními soubory. V současnosti pracuje na inscenacích, které se snaží vytěžit maximum z kreativity herců a hereček a poskytnout jim prostor pro vyjádření svého inspirativního vidění světa.

Filmové projekce:

Pozemšťané, koho budete volit?
(Inventura / 2010 / Česká republika / 40 min.)
Pozemšťané, koho budete volit? je dokumentární projekt, jehož tvůrci jsou lidé, kteří se obtížně orientují v okolním světě a ve škole asi zrovna nevynikali. Řečeno politicky korektně - mají mentální hendikep. To jim ale nebrání v tom, aby měli originální a neotřelý pohled na dění kolem sebe, citlivost, zvídavost i drzost - vše potřebné pro povahu dokumentaristy či dokumentaristky. V šestiměsíční dokumentární dílně o. s. Inventura vznikal pod vedením Lindy Jablonské film, který dokazuje, že i lidi s mentálním hendikepem se mohou ve veřejném prostoru orientovat a mít politický názor. Dokumentalitní štáb sledoval jev, který se týká každého z nás - volby do Poslanecké sněmovny ČR. Účastnil se předvolebních mítinků, natáčel ankety s občany i politiky na témata, která jsou v jiných médiích přinejmenším neobvyklá. Externí kamery zaznamenaly veškeré dění kolem, reakce ochranky, příznivců nebo odpůrců politických stran. Štáb také zjišťoval, zda politická korektnost a předvolební sliby nejsou jen prázdnými hesly, pokoušel se odhalit, nakolik je dvacet let po revoluci v českém člověku stále zakořeněný předsudek vůči všemu, co není „úplně normální“. Film získal Cenu diváku na Mezonárodním festivalu dokumentárních filmů Jihlava.

Naděje pro Haiti
(Hope for Haiti / Adam Koronka / 2010 / VB / 25 min.)
V lednu 2010 postihlo ostrov Haiti zničující zemětřesení. O 10 tisíc kilometrů dále se v Londýně skupina lidi s mentálním hendikepem rozhodla zorganizovat benefiční koncert pro oběti této katastrofy. Dokument vypráví příběh o tom, jak se skupina dala dohromady a poukazuje na to, že lidé s mentálním hendikepem nemusí vždy jenom pomoc přijímat, ale jsou také schopni hodně dávat.

Pumpkin
(Pumpkin/Adam Larson Broder, Anthony Abrams / 2002 / USA / 113 min. )

Definitivní ironická tečka za Normálním festivalem. Velký B film, bez kterého by nemohly být A filmy. Temně fialová vize apokalyptického světa amerických škol. Parodie na laciné slaďáky? Doufejme!
Vždy dokonalá Carolyn McDuffy a její sestry mají plán - chtějí vyhrát Charitativní cenu roku tím, že budou trénovat mentálně postižené atlety a připraví je na účast v regionálních sportovních hrách. Carolyn dostane na starost Pumpkina Romanoffa. Nejprve je z něho zděšená, ale záhy zjišťuje, že mladík v sobě má něco, co doposud u nikoho nepoznala: něhu, lidskost, poctivost a vnitřní čistotu, které ji hluboce citově zasáhnou. Ke zděšení svých přátel i Pumpkinovy matky, která svého syna úporně brání před celým světem, se Carolyn do svého chráněnce zamiluje.

+ Výběr krátkých filmů z produkce InventuryDJ’s - Radio Wave presents:
Exoplanetární tango se STIMUL DJs aneb Zklidni to s Harry Potterem!

V pátek večer nastoupí do prostoru NoD Roxy frenetická dvojice Aleš Stuchlý (alias Nick Sekáč Magor) a Honza Vávra. Hudební publicisté a organizátoři festivalu STIMUL, známí coby propagátoři nových hudebních směrů, se tentokrát představí jako dýdžejové Iva 8bitová a DJ Ultramilan.
V (ne)tradičních převlecích a za doprovodu vuvuzel budou servírovat ujetou taneční hudbu, defektní rytmy a lahodné sonické švihlosti. Celý večer a noc budou znít třeštivá osmibitová preludia, zmutovaný wonky honky tonk, mimozemské elektro a progresivní severské kombinace. Těšte se na bizarní vesmírné coververze a exoplanetární mash-upy, psychedelické techno i čirý noise.
Pokvetou acecháty, vypučí smrdutky, zduří syrečkovnice! Hity generující primitivní taneční slast? Jistě! Ale také nekompromisní a vizionářské zvuky. Kondomy a uhlíkové tyčinky s sebou!

zpět   |   nahoru   |   domů

Newsletter

Chci dostávat novinky
z www.normalfest.cz

Vaše e-mailová adresa:Sponzoři:

 
 


Mediální partneři: 


Partneři:
Pořádá:


 

 
 
admin  |   Všechna práva vyhrazena / © 2010 INVENTURA o.s. / realizace nextWEB