NORMÁLNÍ FESTIVAL 2010 - od 17.  do 20. listopadu

Letos jubilejně popáté, tentokrát na téma Dobýváme veřejný prostor.


Normální festival věnujeme už popáté životním příběhům a umělecké tvorbě lidí, kterým jdou některé věci pomaleji, trochu obtížněji se orientují v okolním světě a ve škole asi zrovna nevynikali.

Vyrážejí do ulic s kamerou, mikrofony, foťáky a zachycují události malé i větší, předvolební politické klání stejně jako umělecké festivaly, trhy s biopotravinami nebo přílet mimozemšťanů na Letnou. Upravují Malého prince pro své první profesionální divadelní představení. Dělají rozhovory s převozníky, rezidenty Meet Factory, odborníky na vesmír i prostitutkami. Vystavují ve vašich oblíbených kavárnách. Pracují v Inventuře a – mají mentální hendikep. Všem pochybovačům navzdory po celý letošní rok dobývali a dobývají veřejný prostor. Na Normálním festivalu jsou vašimi průvodci festivalovým programem.

Ten letos nabízí to nejlepší, co se za posledních pět let urodilo ve světě umění od lidí, o lidech a pro lidi s mentálním hendikepem. Zahrneme vás více filmy než obvykle a vedle kinematografických perel se můžete těšit na kontroverzní dokumenty z celého světa i na nekonvenční pohled našich dobyvatelů veřejného prostoru na tak zásadní témata, jakým je například vznik vesmíru. Vrcholem filmové části festivalu je pro nás pražská premiéra dokumentu Pozemšťané, koho budete volit?, který během kampaně před parlamentními volbami v roce 2010 natočili studenti a studentky inventurní filmové dílny pod vedením dokumentaristky Lindy Jablonské. Výtvarná část festivalu představí rakouského mistra art brut Josefa Hofera a polskou výtvarnici Justynu Matysiak. Výstavy jejich děl budou k vidění v Rakouském kulturním fóru a Polském institutu v Praze až do konce tohoto roku. Zejména v případě Josefa Hofera máte unikátní možnost vidět v České republice umění autora, který za své kresby mužských aktů nepoznamenané zažitými postupy uměleckých škol a směrů posbíral řadu prestižních ocenění. Festivalový program jako vždy doplní divadelní představení, koncerty a workshopy. Zahraničními hosty letošního festivalu budou mimo jiné hudebník William Longden a zakladatel holandského divadla Maatwerk Koert Dekker, kteří návštěvníkům a návštěvnicím svých workshopů zážitkovou formou představí principy své práce s lidmi s mentálním hendikepem. Ozvěnami festivalu letos zasáhneme vzdálenou Bukurešť, bratrské Košice, Plzeň a Hradec Králové.

Pojďte s námi dobýt kousek veřejného prostoru a posunout hranice „normálního“ o pořádný kus dál. Těšíme se na vás!

Váš festivalový tým o.s. Inventurazpět   |   nahoru   |   domů

Newsletter

Chci dostávat novinky
z www.normalfest.cz

Vaše e-mailová adresa:Sponzoři:

 
 


Mediální partneři: 


Partneři:
Pořádá:


 

 
 
admin  |   Všechna práva vyhrazena / © 2010 INVENTURA o.s. / realizace nextWEB