O CO TADY BĚŽÍ...


Normální festival je hlavní kulturní akcí pořádanou občanským sdružením Inventura (www.inventura.org) od roku 2006. Jeho cílem je představovat českému publiku kvalitní domácí i zahraniční uměleckou tvorbu inspirovanou lidmi, kterým jdou některé věci trochu pomaleji, vytvořenou jimi samotnými a ve spolupráci s nimi. Díky řadě doprovodných akcí a happeningové podobě většiny festivalových večerů se během Normálního festivalu mohou potkávat lidé s mentálním hendikepem s těmi bez zjevného hendikepu při neformálních tvůrčích a kulturních aktivitách a vzájemně se poznávat a inspirovat.

Normální festival je již tradičně přehlídkou pečlivě vybraných hraných, dokumentárních a animovaných filmů od profesionálních tvůrců. Stále početnější součástí festivalu jsou ale i krátká amatérská filmová dílka vytvořená lidmi s mentálním hendikepem pod odborným vedením nebo ve spolupráci s nimi. Na Normálním festivalu uvádíme premiéry všech profesionálních i amatérských filmů vyrobených v inventurní produkci a dílnách. V roce 2008 se festival rozrostl o samostatnou divadelní sekci, která představuje profesionální divadelní soubory herců a hereček s mentálním hendikepem (nejen) ze sousedních zemí.

Normální festival je profesionálním mezinárodním festivalem spolupracujícím s předními kulturními institucemi, organizacemi i jednotlivými tvůrci z České republiky i ze zahraničí. Úzce spolupracuje zejména s organizacemi, divadly a festivaly z visegradských zemí, Velké Británie, Německa, Itálie a Austrálie.

zpět   |   nahoru   |   domů

Newsletter

Chci dostávat novinky
z www.normalfest.cz

Vaše e-mailová adresa:Sponzoři:

 
 


Mediální partneři: 


Partneři:
Pořádá:


 

 
 
admin  |   Všechna práva vyhrazena / © 2010 INVENTURA o.s. / realizace nextWEB