NORMÁLNÍ FESTIVAL 12. - 16. LISTOPADU 2007

Normální festival věnujeme příběhům lidí, kterým jdou některé věci pomaleji, trochu obtížněji se orientují v okolním světě a ve škole asi zrovna nevynikali. Jejich životní příběhy jsou zábavné, plné zvratů, úsměvné, dojemné, ale především inspirativní.

Druhý ročník Normálního festivalu se uskuteční 12. - 16. listopadu 2007 v pražském kině Aero a v experimentálním prostoru Roxy/NoD. Návštěvníci a návštěvnice festivalu se letos opět mohou těšit na řadu zajímavých filmů - hraných, dokumentárních i animovaných (jde většinou o filmy, které získaly řadu ocenění na filmových festivalech po celém světě), stejně jako na originální filmová dílka vytvořená lidmi s mentálním hendikepem. Hlavním témetem festivalu jsou letos vztahy a sexualita lidí s mentálním hendikepem.

Normální festival však není čistě filmovou akcí. Přivítáme také slovenské Divadlo z Pasáže, které v experimentálním prostoru Roxy/NoD uvede své představení Diagnóza: Túžba. Festival dále doplní celá řada doprovodných akcí:
1) výstava Art Brut Josefa Fojta (kresby a storyboardy jednoho z frekventantů kurzů filmové práce, které Inventura pořádá)
2) výstava ručně malovaných filmových plakátů Antonína Arnolda "Pocta jednomu kinaři" v předsálí kina Aero
3) výstava portrétů v předsálí kina Aero (oslovili jsme několik desítek lidí s mentálním hendikepem s prosbou, aby namalovali portrét svého ideálního partnera/ ideální partnerky)
4) zahajovací koncert Jiřího Schmitzera
5) řada seminářů a workshopů pro širokou i odbornou veřejnost.

Normální festival finančně podporují Mezinárodní visegradský fond, Ministerstvo kultury České republiky, Městská část Praha 3, Magistrát hlavního města Prahy a Nadace Život umělce. Partnery festivalu jsou Experimentální prostor Roxy/NoD, Kino Aero, Divadlo Na Prádle, Klub V Jelení, Divadlo z Pasáže, Velvyslanectví Kanady v Praze, brněnské Kino Fléda, FAMU, Nextweb, Panalux, Václav Fabián - tiskárna, Český rozhlas 4 - Radio Wave, Nový prostor, 25fps a Rádio 1.

zpět   |   nahoru   |   domů
 • Pro filmaře

  Newsletter

  Chci dostávat novinky od www.normalfest.cz

  Zadejte Váš e-mail:

  Sponzoři a partneři:

  www.nextweb.cz

  Mediální partneři:

 • administrace
  141 231 / 1 online
  Všechna práva vyhrazena / © 2007 Normální festival / realizace nextWEB