Dopolední projekce pro školy

Letos jsme pro školy připravili dvě dopolední projekce, které se uskuteční 14. a 15. listopadu 2007 od 10:00 v  pražském kině Aero (Biskupcova 31, Praha 3). 

1) středa 14. listopadu od 10:00
projekce filmu Born Dead polského režiséra Jacka Blawuta
Dokument pojednává o třiadvacetiletém Robertovi, který je již od svých patnácti let ve vězení. Svůj čas teď tráví i účastí v rehabilitačním programu Duet, v rámci kterého asistuje dětem s mentálním hendikepem. Ze začátku nervózní a nestálý Robert si postupně zvyká na každodenní režim denního centra a vytváří si osobitý přístup k dětem. Během rozhovorů s Robertem režisér střídá jeho dva světy: tichou a chladnou vězeňskou celu s hlučným a živým světem denního centra. Na filmovém festivalu v Krakově získal film v roce 2004 cenu Dona Quijota.
Po projekci bude následovat diskuse o zhlédnutém filmu. Přítomni budou odborníci a odbornice na psychologii a téma mentálního hendikepu ve společnosti, stejně jako lidé, kteří se věnují profesionální umělecké práci s lidmi s mentálním hendikepem. 

2) čtvrtek 15. listopadu od 10:00
projekce filmu Braindamadj’d...Take II kanadského režiséra PaulaNadlera
Před více než deseti lety byl Paul Nadler nadějným televizním režisérem, milovníkem mnoha adrenalinových sportů i  svůdcem žen. Pak ho jednoho dne našli v kómatu na silnici v Egyptě. Neměl oblečení ani doklady a jeho mozek byl vážně poškozen následkem automobilové nehody. Dokument, který o sobě Paul Nadler natočil, vypráví o jeho cestě od „ležícího těla“ k opětovné samostatnosti a snaze navázat na život před nehodou. Jde o film originální nejen svým obsahem, ale i vizuálním zpracováním.
Po projekci bude následovat diskuse s režisérem Paulem Nadlerem. Diváci a divačky v sále budou mít jedinečnou příležitost zjistit přímo od něj, jak se mu žije dnes a jaké komplikace mu následky jeho zranění působí v každodenním životě. 

Své objednávky posílejte na adresu info@inventura.org, jejímž prostřednictvím vám také rádi zodpovíme případné dotazy. Kontaktovat nás můžete také telefonicky na číslech 774 922 137 nebo 777 132 159. Kapacita kina Aero je omezená, proto vás prosíme, napište nám, kolik studentek a studentů z vaší školy se projekcí zúčastní. Cena jedné vstupenky je 30 Kč.
zpět   |   nahoru   |   domů
 • Pro filmaře

  Newsletter

  Chci dostávat novinky od www.normalfest.cz

  Zadejte Váš e-mail:

  Sponzoři a partneři:

  www.nextweb.cz

  Mediální partneři:

 • administrace
  141 231 / 1 online
  Všechna práva vyhrazena / © 2007 Normální festival / realizace nextWEB