DIVADLO

Diagnóza: Túžba

(režie: Viera Dubačová, dramaturgie: Katarína Mrázková, choreografie: Peter Vrťo, hudba: Peter Vaňouček).
Pondělí 12. 11., 19:00, Experimentální prostor Roxy/NoD, Dlouhá 33, Praha 1
Vstupné: 100 Kč (studenti: 70 Kč)

Divadelní představení slovenského Divadla z Pasáže. Na jevišti se odehrává pět zdánlivě nesouvisejících příběhů, v nichž se dospělí lidé konfrontují nejen se světem kolem sebe, ale i se svým už přežitým dětstvím, do kterého jsou však neustále tlačeni. Název hry Diagnóza: Túžba symbolizuje touhu velkých NE-dětí žít si svůj vlastní, dospělý život se vším, co přináší. Divadlo z Pasáže je jediným profesionálním divadlem na Slovensku, které pracuje s lidmi s mentálním hendikepem. Jejich herecké výkony jsou díky dlouholeté koncepční práci na tak vysoké úrovni, že diváci a divačky často během představení zapomenou na hendikepy herců a hereček, a když si je pak zpětně uvědomí, projdou specifickou katarzí.

VÝSTAVY

Art Brut Josefa Fojta

9. – 24. listopadu, Klub V Jelení, Jelení 196/15, Praha 1
Výstava storyboardů a kreseb jednoho z účastníků kurzu filmové práce, který pořádá o. s. Inventura. Jde o art brut, tedy umění člověka vyděleného ze společnosti a svým způsobem podivínského. Josef Fojt má dokončené základní vzdělání a má občas problémy zvládat každodenní život, kterým se po smrti rodičů již osm let protlouká sám. Josef často odbíhá z reality do světa filmu, divadla a umění, a také sám kreslí.Výstava představuje výtvarné podklady k Josefovu nejnovějšímu filmu i jeho další kresby.

Pocta jednomu kinaři

listopad 2007, předsálí kina Aero, Biskupcova 31, Praha 3
Antonín Arnold už více než 40 let pracuje ve venkovském kině v Nučicích jako promítač, uvaděč, správce objektu i PR manažer. Jednoduše svým kinem žije. Už jako malý kluk a posléze mladý muž pomáhal svému otci, který stejné kino vedl před ním. V 60. letech maloval originální filmové plakáty, aby, jak říká, „přilákal návštěvnost“. Nučické kino udržuje v době multiplexů a DVD přehrávačů při životě díky obecním dotacím a vlastní houževnatosti a nadšení. Výstava Pocta jednomu kinaři je souborem ručně malovaných filmových plakátů pana Arnolda, dobových plakátů a dalších materiálů dokumentujících historii kina v Nučicích. Poctou Antonínu Arnoldovi je i znělka letošního Normálního festivalu. Vernisáž výstavy proběhne dne 13. listopadu při slavnostním zahájení Normálního festivalu. Pozvánku si můžete stáhnout
zde (.pdf)

OZVĚNY

To nejlepší z Normálního festivalu 2007 budou moci někteří mimopražští filmoví nadšenci zhlédnout během ozvěn Normálního festivalu. Ty se uskuteční v brněnském Kině Fléda 19. a 20. listopadu 2007 a v Nitře na Slovensku v rámci filmového klubu pořádaného o.z. Vertigo.
zpět   |   nahoru   |   domů
 • Pro filmaře

  Newsletter

  Chci dostávat novinky od www.normalfest.cz

  Zadejte Váš e-mail:

  Sponzoři a partneři:

  www.nextweb.cz

  Mediální partneři:

 • administrace
  141 231 / 1 online
  Všechna práva vyhrazena / © 2007 Normální festival / realizace nextWEB