PROGRAM NORMÁLNÍHO FESTIVALU 2007

Harvie Krumpet a pásmo krátkých filmů

Úterý 13. 11., 18:00, Kino Aero, Biskupcova 31, Praha 3 
Vstupné: 60,- Kč
Harvie Krumpet 
(režie Adam Elliot / 2003 /Austrálie / 23 min, simultánní překlad do sluchátek)
Harvek Milos Krumpetzki se narodil v Polsku v roce 1922. Po vypuknutí 2. světové války emigroval do Austrálie a změnil si jméno na Harvie Krumpet. Harvie je jednoznačně smolař: trpí Tourettovým syndromem, udeřil do něj blesk a přišel o jedno varle. Přesto zůstává optimistou, ožení se se zdravotní sestrou a vychovává adoptivní dceru. Navzdory nepřízni osudu i své naivní jednoduchosti si prostě užívá života. Harvie Krumpet získal v roce 2003 Oscara za nejlepší krátký animovaný film.
Můj mladší bratr z Měsíce (Mon petit frère de la Lune / Frederic Philibert / 2007 / Francie / 6 min)
Hlava v oblacích (La tête dans les nuages / Pascal Bernard / 2005 / Francie /2 min)
Polibek (The Kiss / Jaco Van Dormael / 1995 / Belgie / 1 min)
D9 (7 min / Rhian Hinkley / 2006 / Austrálie)
John a Michael (John and Michael / Shira Avni / 2004 / Kanada / 11 min)

Inventura uvádí: Normální festival 2007
Koncert Jiřího Schmitzera

Úterý 13. 11., 19:30, Kino Aero, Biskupcova 31, Praha 3 
Vstupné: 130,- Kč
Zahajovací večer Normálního festivalu se slavnostní premiérou filmů natočených v produkci o. s. Inventura v roce 2007. Neuvěřitelné příběhy o tom, jak mimozemšťani oživili Alešova dědečka, hubeňourek zachránil své sourozence před psem, Dáša s Michalem prožili horor a mnoho dalších, včetně zbrusu nového dokumentu Vztahy (Inventura / 2007 / ČR / 13 minut). Večer zakončí koncert Jiřího Schmitzera. 

Návrat idiota

Středa 14.11., 18:00, Kino Aero, Biskupcova 31, Praha 3 
Vstupné: 80,- Kč
(Saša Gedeon / 1999 / ČR, Německo / 100 min, česky)
František nikdy nic nepoznal a nic pořádného nezažil. Svůj dospělý život strávil za zdmi léčebny, a tak má teď ze všeho jen první dojmy. Vrací se ke svým jediným blízkým, kteří o jeho existenci neměli zdání. Mají svůj život a své vztahy. Vztahy tak propletené a zapeklité, že v nich František uvízne jako v síti. Zamotá se do milostných, sourozeneckých a rodičovských konfliktů. Octne se v trapných, komických i dusivých situacích. Je svědkem partnerských rošád, milostných kolizí i citových explozí svých blízkých. Se všemi cítí a všechno se ho dotýká. Chápe je lépe, než se chápou sami. Ale jen ten, kdo pochopí jeho, mu pomůže skutečně se vrátit. 

O myších a lidech

Středa 14.11., 20:30, Kino Aero, Biskupcova 31, Praha 3 
Vstupné: 80,- Kč
(Of Mice and Men / Gary Sinise / 1992 /  USA / 115 min, anglická verze, simultánní překlad do sluchátek)
George a Lennie jsou na první pohled hodně nesourodí parťáci. George je živý, inteligentní, lehce cynický, ale citlivý mladý muž. Lennie je postavou téměř obr, ale intelektuálně zaostává nejen za Georgem. Rád se dotýká jemných věcí a to ho přivádí do problémů. Utečou z města a na ranči se pokoušejí uskutečnit svůj sen o tom, že se usadí na vlastním kousku půdy, kde by Lennie mohl chovat králíčky s jemnou srstí. Brzy je ale jasné, že Lennieho záliba spolu s jeho destruktivní silou přivede oba muže do velmi obtížné situace. Gary Sinise natočil film podle stejnojmenného románu Johna Steinbecka.

Benny a Joon

Čtvrtek 15. 11., 18:00, Kino Aero, Biskupcova 31, Praha 3 
Vstupné: 80,- Kč
(Benny and Joon / Jeremiah S. Chechik / 1993 / USA / 98 min, anglická verze, simultánní překlad do sluchátek)
Duševně nemocná Juniper žije se svým hyperprotektivním bratrem Bennym. Maluje obrazy, a když je bez dozoru, ničí jen tak z nedbalosti dům. Žádná hospodyně s ní v jedné domácnosti nevydrží. Když ji Benny vezme mezi své přátele, kde Juniper v pokeru „vyhraje“ Sama (Johnny Depp) jako svého nového pomocníka v domácnosti, začnou se u nich doma dít věci. Sam je podivínský excentrik, který skoro neumí psát a miluje staré filmy s Busterem Keatonem. Skvěle se stará o domácnost, čímž si získá i Bennyho. Ovšem jen do té chvíle, než Benny zjistí, že jeho sestra a Sam k sobě mají najednou velmi blízko.

Sněhový dort

Čtvrtek 15. 11., 20:30, Kino Aero, Biskupcova 31, Praha 3 
Vstupné: 80,- Kč
(Snow Cake / Marc Evans / 2006 / UK, Kanada / 112 min, anglická verze, české titulky)
Když Alex zastaví mladé stopařce Vivienne, nemá ani tušení, že jeho život se v mžiku otočí vzhůru nohama. Havarují a Vivienne na místě zemře. Kvůli pocitu viny se Alex rozhodne navštívit Vivienninu matku. Netuší však, že Linda je žena s autismem, která sice chápe, co se stalo, ale není schopná projevit jakékoliv emoce. Alex se rozhodne u Lindy zůstat a postarat se o pohřeb. Brzy si začne románek s Lindinou sousedkou Maggie, což se vůbec nelíbí jednomu místnímu policistovi. S blížícím se Vivienniným pohřbem se začíná na povrch dostávat Alexova temná minulost... 

Dokument Vztahy a Pásmo krátkých filmů

Pátek 16. 11., 18:00, Kino Aero, Biskupcova 31, Praha 3 
Vstupné 60 Kč
18: 00
Vztahy
(Inventura / 2007 / ČR / 13 min)
Chcete vědět, co by to znamenalo, kdyby se holce líbil Bob, a co by to byl ten Bob? Pletete si vztahy se stahy? Myslíte si, že lidi s mentálním hendikepem jsou věčné děti, které na intimní kontakt s opačným či stejným pohlavím ani nepomyslí? Jen přijďte a uvidíte.
Můj mladší bratr z Měsíce (Mon petit frère de la Lune / Frederic Philibert / 6 min / 2007 / Francie)
Hlava v oblacích (La tête dans les nuages / Pascal Bernard / 2005 / Francie / 2 min)
Parmice (Mullet  / Rick Randall a Back to Back Theatre / 1996 / Austrálie)
Louže (Spill / Rick Randall a Back to Back Theatre / 1998 / Austrálie)
Spoďáry (Underpants / Rick Randall a Back to Back Theatre / 1998 / Austrálie)
Nepřecházejte přes koleje (Vietato Attraversare i Binari / Francesco Bussalai / 2007 / Itálie /16 min)
Sny (Dreams / Scott and Julia Elliott / 2004 / USA / 4 min)

Braindamadj’d...Take II

Pátek 16. 11., 20:00, Kino Aero, Biskupcova 31, Praha 3 
Vstupné: 60,- Kč
(Paul Nadler / 2006 / Kanada / 50 min, anglicko-francouzská verze, anglické titulky, simultánní překlad do sluchátek)
Před více než deseti lety byl Paul Nadler nadějným televizním režisérem, milovníkem mnoha adrenalinových sportů i  svůdcem žen. Pak ho jednoho dne našli v kómatu na silnici v Egyptě. Neměl oblečení ani doklady a jeho mozek byl vážně poškozen následkem automobilové nehody. Dokument, který o sobě Paul Nadler natočil, vypráví o jeho cestě od „ležícího těla“ k opětovné samostatnosti a snaze navázat na život před nehodou. Film je originální nejen svým obsahem, ale i vizuálním zpracováním, a získal ocenění na několika zahraničních festivalech.

Někoho jsem potkal

Pátek 16. 11., 22:00, Kino Aero, Biskupcova 31, Praha 3 
Vstupné: 80,- Kč
(Koi...Mil Gaya / Rakesh Roshan / 2003 / Indie)
Bollywoodský trhák, v němž Britové škodí, mimozemské civilizace navštěvují Zemi a pomalí kluci chodí s krásnými dívkami. Rohit je od narození trochu zpomalený, a tak ještě ve dvaceti chodí do sedmé třídy a kamárádí se s partou spolužáků. Do cesty mu přijde i Nisha, krásná dcera starosty horského městečka, ve kterém žijí. Idylický život jim kazí pouze druhý Nishin nápadník, který Rohita spolu se svými kumpány šikanuje. Je tu ale ještě zapomenutý mimozemšťan Jadoo (roztomilejší než E.T.!) a umí neuvěřitelné věci...

POZOR, speciální akce v kině Aero! V pátek 16. 11. slaví Inventura druhé narozeniny. Za lístky na dvě různá páteční představení inventurní koktejl za 50 Kč.

zpět   |   nahoru   |   domů
 • Pro filmaře

  Newsletter

  Chci dostávat novinky od www.normalfest.cz

  Zadejte Váš e-mail:

  Sponzoři a partneři:

  www.nextweb.cz

  Mediální partneři:

 • administrace
  141 231 / 1 online
  Všechna práva vyhrazena / © 2007 Normální festival / realizace nextWEB