Obrazy lidí s mentálním hendikepem

Seminář pro pracovnice a pracovníky neziskových organizací a novináře o reprezentacích lidí s mentálním hendikepem v médiích
Pondělí 12. 11., 10:00 – 14:00, Experimentální prostor Roxy/NoD, Dlouhá 33, Praha 1
Akce propojuje svět lidí, kteří se věnují sociální práci s lidmi s mentálním hendikepem, se světem médií a umění (filmu). Při práci s lidmi s mentálním hendikepem je důležitá nejen komunikace s nimi, ale i komunikace o nich. Seminář obsahuje řadu ukázek a interaktivních cvičení, při nichž mohou účastníci a účastnice nahlédnout do zákulisí vzniku mediálních produktů a vyzkoušet si efektivní komunikaci o tématu mentálního hendikepu. Setkání vedou lektorky z o. s. Inventura. Vstup volný, na seminář je nutno se v případě zájmu přihlásit na adrese info@inventura.org.

Animovaný podzim

Integrační animační workshop
Pondělí 12. 11., 14:30 – 17:30, Experimentální prostor Roxy/NoD, Dlouhá 33, Praha 1
Pod vedením animátorky Kateřiny Mikulcové a ve spolupráci s lidmi, kteří navštěvují kurz filmové práce pořádaný občanským sdružením Inventura, si budou návštěvníci a návštěvnice workshopu moci vyzkoušet, jak se animují předměty, papírky a kresba. Tématem workshopu je podzim a výsledkem bude krátké filmové dílko, na kterém každý z účastníků odvedl svůj kus práce. Vstup volný, na workshop je nutno se v případě zájmu přihlásit na adrese info@inventura.org. 

„Nenormálové“ v českém filmu

Panelová diskuze s českými filmovými a televizními tvůrci
Středa 14. 11., 16:00, Kino Aero, Biskupcova 31, Praha 3
Neformální debata o tom, jak současná filmová a televizní tvorba reprezentuje lidi, kteří se vymykají „normálu“ a které bychom mohli označit jako lidi s mentálním hendikepem. Debata bude propojena ukázkami z filmů a seriálů a občasnými exkurzy do historie. Vstup volný. 

Zákony přitažlivosti

Zážitkové setkání s kanadským dokumentárním režisérem Paulem Nadlerem
Pátek 16.11., 17:00, Divadlo Na Prádle, Besední 3, Praha 1
Vstupné: 50 Kč
Před více než deseti lety byl Paul Nadler nadějným televizním režisérem, milovníkem mnoha adrenalinových sportů i  svůdcem žen. Pak ho jednoho dne našli v kómatu na silnici v Egyptě. Neměl oblečení ani doklady a jeho mozek byl vážně poškozen následkem automobilové nehody. Natočil o sobě dokument, který vypráví o jeho cestě od "ležícího těla" k opětovné samostatnosti. Navzdory vší snaze se mu nepodařilo zcela navázat na život před nehodou. Problém má hlavně s navazováním vztahů a chápáním jemných nuancí a náznaků v těchto vztazích. O svoje pocity a zkušenosti se chce v divadelní performanci spojené s živou diskusí a komentářem odborníka podělit s ostatními a přiblížit jim, v jaké situaci se může člověk během okamžiku ocitnout. Počet míst na workshopu je omezen, místa je nutné si rezervovat na adrese info@inventura.org.

zpět   |   nahoru   |   domů
 • Pro filmaře

  Newsletter

  Chci dostávat novinky od www.normalfest.cz

  Zadejte Váš e-mail:

  Sponzoři a partneři:

  www.nextweb.cz

  Mediální partneři:

 • administrace
  141 231 / 1 online
  Všechna práva vyhrazena / © 2007 Normální festival / realizace nextWEB