La Fabrika, Komunardů 30, Praha 7
www.lafabrika.czČtvrtek 5.11.2009

15:00 – 18:00 Jiné Já: Workshop s britským výtvarníkem a animátorem Lesterem Magooganem
Vstup zdarma

Lester Magoogan, talentovaný mladý výtvarník z britského Hastings, letos navštíví Normální festival již podruhé. Poté, co loni v Praze představil výstavu svých originálních kreseb (letos budou k vidění na festivalových ozvěnách v Hradci Králové), představí letos během speciálního workshopu svůj způsob práce na animacích, které vznikají ve spolupráci s jeho otcem Wesleym. Workshop je založený na teambuildingových aktivitách a umožní zúčastněným vyzkoušet si aspoň na chvíli být někým jiným někde úplně jinde.

19:00 Teatr troche inny: Beze slov (divadelní představení)
Vstupné: 60 Kč / Vstupné na celý večer včetně koncertu: 140 Kč

(režie: Jan Molicki, hudba: Arkadiusz Reikowski, scéna: Rachela Molicka, Gabriela Pierek, hrají: Anna Bijota, Marta Gierałt, Iwona Harzowska, Ireneusz Buchich De Divan, Piotr Chmielek, Piotr Dylikowski, Konrad Gastoł, Piotr Kamiński, Marcin Kardacz, Paweł Kudasiewicz, Tomasz Pachel, Krzysztof Rogala, Maciej Sokolowski)
Profesionální polský soubor Teatr troche inny tvoří lidé s mentálním hendikepem i lidé jinak ohrožení sociální exkluzí. Představení Beze slov je založené na třech jednoaktovkách Samuela Becketta – Akt beze slov I, Akt beze slov II a Katastrofa. V přeneseném významu vypovídají tyto hry o právu na osobní svobodu a právu na život mezi ostatními. Přímé až brutální situace zobrazují podmínky, které nám v dnešním světě kladou „ti ostatní“. Každá jednoaktovka ale nakonec přinese vítězství protagonistů. Zdvihnou hlavy, bojují za svou důstojnost a odhalí lži a manipulace svého okolí, i když by to od nich předem málokdo čekal.

20:00 Básnická Inventura: Poetry slam Bohdana Bláhovce a Marťani Divadla Inventura
Vstupné: 60 Kč / Vstupné na celý večer včetně koncertu: 140 Kč

Bohdan Bláhovec a účastníci jeho workshopu poetry slam, na kterém se setkají herci a herečky Divadla Inventura a přední čeští básníci a básnířky mladé generace, představí týmově připravenou slam poetry. Večer zpestří i první etudy z představení Marťani, které připravuje Divadlo Inventura.

21:00 Neočekávaný dýchánek (koncert hudební skupiny)
Vstupné: 100 Kč

Hravé básnické texty kapely, jejíž charakteristický styl vychází z evropské lidové hudby na jih a východ od hranic České republiky a je dotvářen vlivy všech myslitelných žánrů populární hudby, stylově naváže na asociativní verše poetry slam skupiny Bohdana Bláhovce a rozproudí publikum druhého festivalového dne

 Sobota 7.11. 2009

ZÁVĚREČNÝ VEČER NORMÁLNÍHO FESTIVAL

19:00 Teatr troche inny: Proces (divadelní představení)
Vstupné: 60 Kč / Vstupné na celý večer s koncertem: 200 Kč

Scénář a režie: Jan Molicki, hudba a zvukové efekty: Jan Molicki i Jacek Podskarbi, scénografie a design: Jan Molicki, Rachela Molicka, technická a jevištní podpora: Rachela Molicka, Elwira Piątek, Gabriela Pierek, Monika Stanaszek, Gabriel Molicki, Jacek Podskarbi, hrají: Marta Gierałt, Rachela Molicka, Elwira Piątek, Gabriela Pierek, Monika Stanaszek, Katarzyna Stawarz, Ireneusz Buchich de Divan, Piotr Chmielek, Piotr Dylikowski, Konrad Gastoł, Marcin Kardacz, Paweł Kudasiewicz, Tomasz Pachel, Jacek Podskarbi, Maciej Sokołowski a Gabriel Molicki jako Lalkarz.

Proces, stejně jako všechna představení souboru Teatr trochę inny, je mnohosmyslný a velmi symbolický. Tři hlavní hrdinové – Josefové K., bojují s krutou mašinerií systému. Hledají únikovou cestu z kanceláře a celého institucionálního bludiště. Jsou obklopeni tetičkami, strýci, právníky i asistenty a asistentkami, ale nakonec jsou absolutně sami. Nikdo je totiž doopravdy nepodporuje, nikdo s nimi není v pravidelném kontaktu. Jsou v situaci, kdy „dobrých rad“ už mají plné zuby a mohou se spoléhat jen sami na sebe. Nakonec v případu zvítězí, ale nepodaří se jim prolomit zeď neporozumění, nezájmu a izolace. V závěru stojí na opuštěném jevišti, zády k publiku, vyhlížejíce imaginárními okny člověka.

21:00
Gang ala Basta + Revelation (koncert hudebních skupin)
Vstupné: 180 Kč 

Trip-hop kombinovaný s elektronikou a kytarami kapely Gang-ala-basta, přeskokana Massive Attack na pražském koncertu v roce 1999, spolu s dynamickým pop-alternativně-rockovým stylem skupiny Revelation zakončí čtvrtý ročník Normálního festivalu během závěrečné párty v prostoru La Fabrika. 

 


zpět   |   nahoru   |   domů

Newsletter

Chci dostávat novinky
z www.normalfest.cz

Vaše e-mailová adresa:Sponzoři:

http://www.visegradfund.org/

Mediální partneři:

Partneři:

http://www.kinoaero.cz

http://www.skrzydla.free.art.pl/teatr.php


http://www.studiopi.cz
 

Pořádá:


 

 
 
admin  |   Všechna práva vyhrazena / © 2009 INVENTURA o.s. / realizace nextWEB