Fléda, Štefánikova 24, Brno

www.fleda.cz


Pondělí 30.11.2009

18:00 Ozvěny Normálního festivalu
Vstupné: 150,-

Bílá vrána
(The Black Baloon / Elissa Down / 2008 / Austrálie, Velká Británie / 97 min.) 
Thomas netouží po ničem jiném než po normálním dospívání. Jeho bratr Charlie, který má autismus, ale maří každou jeho šanci toho dosáhnout. Podaří se Thomasovi s pomocí jeho přítelkyně Jackie začít bratra brát takového, jaký je? Bílá vrána je strhující, originální a hořkosladký příběh o zapadnutí, objevování lásky a přijetí rodiny. 

Muchomůrky

(Inventura / 2009 / ČR / 8 min.)
Ve videoklipu k písni Houby (známé jako Muchomůrky bílé) v podání skupiny Garage se nešťastný krmič v ZOO zamiluje do ředitelky, která ale své srdce dala Tonymu Ducháčkovi. Psychedelický příběh, výtvarné podklady i hrané scény klipu jsou výstupem z inventurní filmové dílny, která každoročně produkuje originální krátké filmy pro pobavení i dojetí festivalového publika.

O sexu...
(Bára Dlouhá / 2008 / Česká republika / 10 min / česká verze)
Petr a Eva jsou celkem obyčejný pár, ale mají na svůj věk dost neobyčejné starosti. Proč nikdo nechce chápat, že mají právo na trochu soukromí a že už dávno nejsou malé děti? Pojďme si to říct pěkně od začátku: muž a žena, láska, sex, děti… nebo taky ne, to je třeba dobře promyslet. Krátký animovaný film O sexu… provází úskalími sexuality a intimních vztahů ty, kteří nemají dost informací, protože je všichni okolo mají za věčné děti. A těm ostatním přece opakování nemůže uškodit.


21:00 KVĚTYkřest nové desky s koncertem
Jedni z předních zástupců brněnské alternativní scény, kapela Květy, vznikla již v roce 1993. Jejich hudební styl asi nejlépe charakterizují slova frontmana kapely Martina E. Kyšperského: „Máme rádi i hip-hop, staré blues, noise, elektroniku, šansón... to vše se, svým způsobem, odráží v tom, co děláme." Opomněl přitom folk, swing, country, free jazz a hračičkaření a la Jablkoň. Na podzim tohoto roku vydávají Květy svoji zatím poslední desku, kterou pokřtí právě na ozvěnách Normálního festivalu v Brně.

 


zpět   |   nahoru   |   domů

Newsletter

Chci dostávat novinky
z www.normalfest.cz

Vaše e-mailová adresa:Sponzoři:

http://www.visegradfund.org/

Mediální partneři:

Partneři:

http://www.kinoaero.cz

http://www.skrzydla.free.art.pl/teatr.php


http://www.studiopi.cz
 

Pořádá:


 

 
 
admin  |   Všechna práva vyhrazena / © 2009 INVENTURA o.s. / realizace nextWEB