NORMÁLNÍ FESTIVAL 2009


Letos počtvrté... na téma Umění je práce, práce je umění

Normální festival věnujeme už počtvrté životním příběhům a umělecké tvorbě lidí, kterým jdou některé věci pomaleji, trochu obtížněji se orientují v okolním světě a ve škole asi zrovna nevynikali.
 
Rozepněte zip pracovní kombinézy, povolte si knoflíček u krku, vystupte z těsných bot, odhoďte rozevlátou košili a baret a usedněte k ozubeným kolům a kotoučovým pilám, které jsou pracovním oděvem letošního Normálního festivalu. Během chvilky pochopíte, že umění je práce a práce je umění.
 
K tématu festivalu nás inspirovali sami lidé, kterým jdou některé věci trochu pomaleji a kteří se neúnavně vrhají do spousty pracovních činností, ve kterých by je mnozí z nás nečekali. Umění je tradičně jednou z nich a Normální festival vám i letos představuje to nejlepší z této oblasti z České republiky i ze zahraničí.
 
Tým Normálního festivalu pro vás letos připravil nejen novou industriální grafiku, ale také pestrý program pražského festivalu i jeho ozvěn. Všichni doufáme, že jste si v diářích už dávno zaškrtli 4. - 7. listopadu 2009, kdy se budeme potkávat v pražských kinech Aero a Evald a v prostoru La Fabrika. Mimopražští nechť nevěší hlavu - Normální festival 2009 se uskuteční také v Brně (30.11.), Plzni (10.11.), Hradci Králové (13.11.) a Nitře (8.12.). S výběrem z inventurní tvorby, která je každoročně součástí Normálního festivalu, se letos budou moci seznámit i návštěvníci The OskaBright Film Festival v britském Brightonu (17.-19.11.).  

Milovníci a milovnice filmu se mohou těšit na kvalitní hrané, animované i dokumentární filmy, včetně odvážného a v českém prostředí kontroverzně vnímaného německého dokumentu na téma sexuální identity s názvem Vábení z luk (Die Heide ruft), který představí jeho autoři a protagonisté. Pozveme vás také na večer věnovaný filmům australského tvůrce Adama Elliota. Jeho Harvie Krumpet získal v roce 2003 Oscara za nejlepší krátký animovaný film a jeho další, celovečerní příběh Mary a Max se v českých kinech objevuje právě letos. Více než v kterémkoli z předchozích ročníků si letos na Normálním festivalu užijí hudební fanoušci a fanynky a filmovým reprezentantem této oblasti bude dynamický dokument o britské hudební skupině Heavy Load. Na filmovém menu Normálního festivalu samozřejmě nebudou chybět ani filmy od lidí s mentálním hendikepem z různých koutů světa.

Hlavními hvězdami divadelní části festivalu budou letos herci a herečky polského divadla Teatr troche inny, kteří českému publiku přivezou hned dvě představení - jedno beckettovské, druhé kafkovské. Atmosféře odlehčí první etudy vznikajícího souboru Divadlo Inventura a jejich marťanské portréty od fotografa Martina Mařáka, a také poetry slam z básnického workshopu Bohdana Bláhovce.

Slibujeme, že stránky budeme pravidelně aktualizovat, a už teď se na vás moc těšíme!

Festivalový tým o. s. Inventura 


zpět   |   nahoru   |   domů

Newsletter

Chci dostávat novinky
z www.normalfest.cz

Vaše e-mailová adresa:Sponzoři:

http://www.visegradfund.org/

Mediální partneři:

Partneři:

http://www.kinoaero.cz

http://www.skrzydla.free.art.pl/teatr.php


http://www.studiopi.cz
 

Pořádá:


 

 
 
admin  |   Všechna práva vyhrazena / © 2009 INVENTURA o.s. / realizace nextWEB