Domů Aktuality Normální filmy Normální divadlo Výstavy a workshopy Ozvěny NF 2008 O festivalu Festivalový tým Inventura Kontakty Napište nám Diskuze
 
www.inventura.org
 
Pro filmaře Normalfest 2006 Normalfest 2007 Mapa stránek                                                                    

VÝSTAVY PŘI NORMÁLNÍM FESTIVALU 2008

Lesterův svět

1. – 13. 11. 2008
předsálí kina Aero, Biskupcova 31, Praha 3

Lester Magoogan je mladý muž se specifickým a originálním pohledem na život. Svět a lidi kolem sebe zachycuje ve svých minimalistických, ale evokativních kresbách, které už měli možnost spatřit i návštěvníci galerie Tate Modern. Lesterovy kresby svědčí o jeho velké lásce k životu a vyvolávají u diváků a divaček pobavený úsměv či hlasitý smích. Některé kresby se staly základem krátkých animovaných filmů, na kterých Lester Magoogan pracuje se svým otcem Wesleym. Na Normálním festivalu 2008 se představí jejich nejnovější film Kancelář, která zaspala. 

Ctibor Bachratý, Šymon: Portréty

9. – 22. 11. 2008
bar Krásný ztráty, Náprstkova 10, Praha 1

Výstava portrétů herců a hereček slovenského Divadla z Pasáže. Souhrnně by se dali označit jako lidé s mentálním hendikepem, ale výstava jasně dokazuje, jak krátkozraké by takové označení bylo. Lidi na portrétech Ctibora Bachratého a Šymona necharakterizuje na prvním místě jejich mentální hendikep. Jsou to individuální osobnosti disponující charismatem, které jim umožňuje vykonávat profesi herců a hereček a které každá fotografie jedinečným způsobem zachycuje.

WORKSHOPY PŘI NORMÁLNÍM FESTIVALU 2008

o.s. Seqence: Komiks jako nástroj diagnostiky a terapie

10. 11. 2008, 11:00 – 15:00
Experimentální prostor Roxy/NoD, Dlouhá 33, Praha 1
Lektorují: Tomáš Hibi Matějíček, Kateřina Benešová
Spojeno s projekcí filmu Autism: The Musical
Seminář představí jednu z možných metod komunikace s lidmi s autismem pomocí komiksových stripů, krátkých kreslených příběhů. Lektor a lektorka se budou věnovat komiksovému vyprávění z hlediska kognitivního i tvůrčího a pokusí se identifikovat "pro a proti" komiksových postupů v psychodiagnostice. Zmíní diagnostické/terapeutické metody používané v zahraničí, představí konkrétní výtvarné realizace vzniklé během workshopů v Inventuře a na příkladu publikace "Comic Strip Conversation" naznačí princip dlouhodobější terapeutické práce s komiksovými materiály.
Seminář povedou komiksový scenárista a produkční Tomáš Hibi Matějíček a terapeutka s bohatou zkušeností s prací s lidmi s mentálním hendikepem Kateřina Benešová.

Identita: Workshop s OskaBright Film Festival

12. 11. 2008, 10:00 – 12:30, 14:00 – 17:00
Kino Aero, Biskupcova 31, Praha 3

Matthew Hellet je mladý muž s mentálním hendikepem a autor několika filmů, který se aktivně angažuje v řídícím výboru filmového festivalu OskaBright. Do Prahy přijede jako jeden z hostů Normálního festivalu a v multimediálním prostředí vytvořeném v kině Aero si prožije nejen cestu z Brightonu do Prahy, ale i cestu z těla muže do těla ženy. Sekundovat mu budou filmaři a filmařky z kurzů filmové práce o. s. Inventura. Výtvarný workshop zaměřený na užití nových médií v práci s lidmi s mentálním hendikepem vedou Michal Maruška, Petr Kamenický a Zuzana Strakošová z PdF Masarykovy Univerzity. Přímo při workshopu vznikne film, který divákům a divačkám Normálního festivalu promítneme ve čtvrtek 13. 11. od 18 hodin v kině Aero. 

 
zpět   |   nahoru   |   domů

Newsletter

Chci dostávat novinky
z www.normalfest.cz

napište Váš e-mail:
 

Sponzoři:

foto
foto
 

Mediální partneři:

Radio Wave                                                                                                                                                       Radio 1
 

Partneři:

Divadlo z Pasáže                                                    
Kino Fléda                                                                                                               o. s. Seqence                                                             Kino Aero                                                   Bio Oko                                                 Experimentální prostor Roxy/NoD                                                    
Krásný ztráty                                                                                                            
 
Studio Pi 
 
administrace
320 331 / 1 online
All rights reserved ©2008 Normální festival / nextWEB