Česky   |   English   |  
Normalfest 2007   |   Napište nám  

INVENTURNÍ FILMY

V rámci kurzů animace, které pořádá občanské sdružení Inventura, vznikla první dvě filmová dílka, jež s minimální pomocí asistentek a asistentů natočili lidé s mentálním hendikepem a jež se poprvé představí veřejnosti právě na Normálním festivalu:

Příběh o chlapci, dívce a její kočce
Krátký animovaný film o chlapci, kterému psychologové tvrdí, že má nízkou inteligenci, a který si myslí, že jeho údajně nízká inteligence bude i důvodem, proč s ním nechce chodit jeho kamarádka. Kamarádka pracuje u soudu a má kočku, kterou jednou omylem nechala čtyři dny zavřenou v koupelně bez jídla, bez vody a dokonce i bez záchodu...
Autorem scénáře vytvořeného na motivy psaného příběhu Lenky Vochocové je Josef Fojt, jeden z frekventantů kurzu animace. Pepík se zároveň chopil i režie, se kterou mu tu a tam pomáhala animátorka Kateřina Mikulcová. Premiéru si toto filmové dílko odbude dne 21. listopadu v rámci zahajovacího večera Normálního festivalu.

Neptej se mě moje milá
„Neptej se mě, prosím tebe, má milá, proč jsou všechny písně o lásce,“ zpívá ve své písni o lásce Jan Budař, představitel Standy Pichlíka z filmu Nuda v Brně. Účastnice a účastníci kurzu animace o.s. Inventura se jednoho dne rozhodli, že právě k této písničce natočí animovaný hudební klip. A tak se každý čtvrtek od pěti do půl sedmé malovalo, rozpohybovávaly se předměty, pixilovalo se a dohadovalo, jak nejlépe umělecky vyjádřit lásku, a obecně to v prostorách Dětské televize Osmička vypadalo jako v opravdové filmové dílně. Klip k písni Neptej se mě moje milá je skutečně kolektivním dílem a každý, kdo navštíví Normální festival, bude mít možnost vidět, jak společná kreativní práce lidí s mentálním hendikepem i bez zjevného hendikepu (všichni měli ale společné to, že byli v podstatě filmovými začátečníky a začátečnicemi) dopadla.   


Sponzoři:


www.visegradfund.org  

Mediální partneři:

administrace count... / 1 (online) Všechna práva vyhrazena / (c) 2006 o.s. Inventura / realizace nextWEB